Tumobelo: Česká Extraliga, leden 2017

Dvakrát do měsíce dělám simulace sezony České hokejové extraligy, kterými zjišťuji pravděpodobný počet bodů na konci sezony a šance v playoff. Takto to vypadá pár dní po Novém roce.

Na začátku prosince z horní čtyřky mých odhadů vypadla Kometa Brno, která po vynikajícím startu do sezony výkonnostně upadla, zejména díky dlouhodobě neudržitelnému PDO (ačkoliv podle fanoušků Komety na počtu střel vůbec nezáleží). Poslední měsíc roku se nic závažného nestalo, až na překvapivou prohru Liberce v Karlových Varech, kde domácí vyhráli jako tým s ELO rozdílem -219, což je zhruba ekvivalent tří výhod domácího hřiště. Buď jak buď, horní čtyřka zůstala po Vánocích neměnná.

Zajímavé je, že největší ztráty v ELO hodnocení v posledních dvou týdnech utržily týmy na druhém až pátém místě (dohromady -50 bodů) a naopak týmy z dolní poloviny si z valné části přilepšily.

tumobelo_projection_cz_exl_2017_01_05

Ještě jednou odbočím k Liberci. Na začátku sezony jsem měl obavu, že hodnocení – a tím pádem odhady – Bílých Tygrů jsou nafouklé díky loňské rekordní sezoně, ale opak je pravdou. Jejich hodnocení se od začátku sezony v podstatě nezměnilo a co se týče očekávaného počtu bodů, na začátku října měl Liberec odhad 97.5 bodů, o celých 10.6 méně, než teď. Jen tři týmy mezi říjnem a lednem poskočily v mých simulacích o víc bodů – Mountfield HK (15.7), Litvínov (15.4) a Vítkovice (13.0). Největší zklamání jsou pak Olomouc (-22.0) a Mladá Boleslav (-16.1).

tumobelo_overview_cz_exl_2017_01_05

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s