NFL

Na první pohled matoucí americký fotbal jsem si rychle zamiloval. Vlastně to bylo brzy potom, co jsem pochopil, že útočníci mají 4 pokusy, aby udělali 10 yardů, jinak jde do útoku soupeř. To samo stačilo, abych se na NFL díval sice povrchně, ale s velkým nadšením. Po zjištění jak fungují které formace, proč jsou tak dlouhé pauzy a vlastně se za ty tři hodiny víc nehraje, než hraje a nahlédnutí pod pokličku herní strategie propuklo nadšení naplno – a bylo dost silné na to, abych obětoval spánek i kvůli obvykle mizerným čtvrtečním zápasům.

Brzy poté přišly i sázky. Snažil jsem se porozumět, jak který tým funguje, ale sháněním statistik a dat jsem trávil příliš moc času a přistihl jsem se, že googlím jednu a tu samou tabulku několikrát během pár hodin. Potřeboval jsem ten proces urychlit. Tak vznikl v roce 2014 můj model Anthony, podle postavy Brandona Langa (alias Johna Anthonyho) ve filmu Two For The Money. Díky velké porci dat, mezi kterými jsou i všechny play by play informace, mi umožňuje hodnotit týmy ve vlastních pokročilých statistikách, klasifikovat jejich sílu rozpisu a ke každému zápasu si nechat vyjet kvantum statistik, jejichž ručním hledáním bych jinak strávil většinu odpoledne, tak jako tomu bylo dřív.

Kromě hledání zajímavostí a toho, co oko nezachytí, má model využití zejména na předsezónních sázkách na počet vítězství a k tipování na počet skórovaných bodů v jednotlivých zápasech.